piątek, 20 maja 2016

Piątek

    Mało czasu, bo dopiero co opuścił stację 979, po wejściu na nią z 826 o 04:55. Mnie udało się jeszcze zasnąć do 09:00, a 979 obudził się ok. 11:00, ale dziś znowu jedzie na Ka-ce Muchowiec, bowiem koncerty hip hopowe to będzie w żywiole. Wobec tego wczorajszy wieczór na stacji samotnie, ale zasypiając myślałem o kiery wlezie na stację 979. Miałem zasnąć wcześniej, spodziewając się jego wejścia, ale i tak przyszło zaśnięcie ok. 01:00.
  Po za tym obieg z cysternami, przejście przez tory i semafor nadal uszkodzony, bo ciemny to myślę jedzie poc. zaczekam. Mija mnie skład EN57, nie patrzałem na nr boczny, patrzę za nim, a on bez sygnałów końca poc. Myślę, przed chwilą minął stację, wcześniej przebiegł przez inną stacją, a przed nią odszedł z dużej stacji węzłowej. Czyżby nigdzie nie zauważyli braku sygnałów końca poc.? Przecież przepisy kolejowe bardzo rygorystycznie podchodzą do sprawy osygnalizowania końca poc. Po wypadkach najechań poc. na inne poc. czy wagony pozostawione na szlakach przez oderwanie się od składów, na pracownikach pracujących na nastawniach ciąży obowiązek obserwacji przejeżdżających poc. zwłaszcza sygnałów końca. Rozbudowane przepisy w razie braku sygnałów końca poc. nakazują założenia pomocniczych zamknięć, aby na tor, po którym przejechał taki poc. nic nie mogło wjechać. Poc. taki na następnej stacji należy zatrzymać i wyjaśnić czy wjechał w pełnym składzie. Rozumiem, że od jednostek EN57 nie bardzo ma się co oderwać, ale już jak jadą dwie, to jedna może zostać na szlaku, co miało kiedyś miejsce. No cóż, dochodzi również do nastawni nowe pokolenie, czy nowe formy pracy i skutki, na razie bez większych efektów, widać na torach kolejowych. To co pisałem niedawno, kolej działa usterkowo, jak nikt nie zgłosi tzn., że działa.
    Po za tym zmodyfikowałem RJ do symka, przeto musiałem wystartować z nim od nowa, bo program z tymi zmianami nie chciał zaakceptować RJ, a byłem już w so. w nocy o 02:45. Przy obecnym uruchamianiu dojście do tego etapu zajmie 6 m-cy. Fajna perspektywa. Po za tym za nim jeszcze zmieniłem dane loków w RJ do symka, to udało się nagrać kolejny odcinek na yt. więc do kolejnego trochę czasu mam, a i tak mało kto to ogląda, bo symek jest trudny i trzeba na prawdę się tym interesować, aby kogoś to zaciekawiło.
    Tyle, bo za niedługo ma wbić 979 i mamy poleźć lub pojechać do kaufla, bo coś tam ciepli tanio to w ramach gospodarowania finasówką trzeba uzupełnić zapasy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz