poniedziałek, 7 grudnia 2015

Poniedziałek

   Dzięki nawet tu, podnoszenia wilgotności powietrza lepiej mi się zasypia i nawet się wysypiam. Dziś powrót do wioski, a w wiosce jak zwykle sporo zajęć, w tym wyjazd do stomy, bowiem w czwartek, tak w tym roku wyłacznie w czwartki i piątki na weekend, aby było ciekawiej, psują mi się zęby. Tym razem wypadła założona w pn. plomba. Jakoś udało się przeżyć, bo wypadła z górnej szóstki, to tam żarcia i płynów mniej się dostaje. Stomatolog się zdziwi, do poczekalni księżkę zabierzemy.
  aktualizacja 20:00
 W pomieszczeniach, w których pracują sami faceci na takich (nazwijmy to) robotniczych stanowiskach przeważnie są kalendarze, czy plakaty z gołymi babami, z których wylewają się duże cycki i dupy. Nawet w samochodach niektórzy kierowcy mają takie plakaty. Dziś byłem u stomatolog, bowiem w tym roku zęby psują mi się tylko w czwartki lub piątki i tak też się teraz stało, w czwartek myjąc zęby wypadła mi plomba założona w poniedziałek. No pięknie qrwa, weekend z uszkodzonym zębem. Jakoś przeżyłem i dziś ponownie po przyjeździe od 824, po przepakowaniu się, wyruszyłem do stomy. Tam znajoma pani stomatolog, przed emeryturą, pomaga jej pielęgniarka, też przed emeryturą i na ścianie kalendarz na 2015 z rozebranym mięśniakiem, na którego bardzo przyjemnie się patrzy. Jaki ten świat jest prosty.
   Jadąc do stomy na hak od razu zabrałem pusty skład cystern, przewidując że w drodze powrotnej lub jeszcze na fotelu dentystycznym będzie zgłoszenie o zapotrzebowaniu na skład pustych cystern. Tak też się stało. Po wyjeździe od stomy zadzwonili ze zgłoszeniem zapotrzebowania na pusty sklad cystern to też skierowaliśmy się na właściwą linię i wyjątkowo sprawnie udało połaczyć się dwa wyjazdy. Reanimację zęba i przywóz żarcia.
   Przy okazji przypomniało mi się, bo ponownie rozmawiałem z 811 w spr. marnotrawstwa prądu na kolei u przewoźników. Otóż, co już kiedyś pisałem, składy kolei śląskich nawet w dni słoneczne, jeżdżą z zapalonymi światłami w składzie. Chętnie przejąłbym ten prąd do mieszkania, miałbym cały rok za free. Jak to się dzieje, że w czasach tzw. komuny oszczędzano, a teraz w dobie, niby gospodarki rynkowej, marnotrawstwo jest prawie na każdym kroku, nawet w dużych firmach prywatnych, nie wspominając już o państwówkach, gdzie podłączając się do krwioobiegu można by swobodnie przeżyć i pewnie mało kto by to zauważył?
   Przyszedł 181 po odbiór cysterny z żarciem. Skoro 820 nie odbiera, to u 181 jest jakby bardziej potrzebne i odbiera. Cały czas, czy może bardzo dobrze pamiętam zapasy z nim rozebranym do połowy. To jest to czego nie ma oglądając porniola. Czyli dotyk skóry, dotyk naprężonych mięśni, ciepło tej skóry, ciepło organizmu na którym się leży. To są te elementy, które w pormiolu nie występują. Podobnie jak dotykam 979. Choć w zasadzie wiem, jak to jest dotykając go, to za każdym razem miło się go dotyka. Trudnym jest do opisania ten kontakt cielesny z mięśniakiem, czy mięśniakami. Tego oglądanie na ekranie nie zastąpi. I to jest ta różnica, między tym co się ogląda, a tym co może przywołać mózg oprócz obrazów.
   Umówiłem się ze 181 na środę, bowiem jutro ma przyjść 174, a po nim 172. Dziś to chyba tyle. Narka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz