czwartek, 20 lipca 2017

Czwartek #1210

   Szczuraki są rewelacyjne. Jak je chcę czymś zająć, by zjeść przynajmniej część śniadania bez ich udziału to daję im ugotowane schłodzone jajko. Mają zajęcie na 2 min tarzając się z tym jajkiem i chcąc się dobrać do środka. No ale taki pierdolnięte to one aż nie są, by z nim walczyć dłużej i następnie znowu napierają do tego co żrę.
  Kupiłem im ostatnio kostkę do ścierania ząbków, ale olały ją sikiem prostym, bo przy rarytasach ze stołu, które by się jakąś kostką zajęło. Inna sprawa to np. karma dla szczurów, które nie powinny jeść owoców cytrusowych, a w niej są skórki pomarańczy. Na szczęście tego nie żrą. Ostatnio sam to wybieram. Ale po co producenci dają tam śmieci, których one i tak nie żrą. 1/3 z tego idzie do wywalenia. Zaś pazerność na kasę, jak przy ostatnio kręconych materiałach w masakrach rodzinnych o starych jajkach. Teraz starych jajek będzie jeszcze więcej, bo ludzie, co naturalne, będą ich mniej kupować. Mnie też to dopadło, bo jak byłem w kauflu i przechodziłem k/jajek, to pomyślałem:
- jajka - nie, bo jakieś przeterminowane, tylko tych nie wyłapali,
i poszedłem po coś innego. Pisałem iles tam notek wcześniej o nadprodukcji żarcia i to wychodzi, i wychodzić będzie. Na Górnym Śląsku ubyło od 1990r ok. 250 tyś. ludzi. Przecież to całe jedno duże m-to jak Gliwice, czy Dąbrowa Górnicza wyparowało, stąd teraz i o pracę znacznie łatwiej.
  Zdjęcia szczurakom zrobiłem, ale umieszcze je może jutro, bo dziś jeszcze ostatni dzień ciepło. Obudziłem się ok. 09:00 i na termometrze 26C. No tak to by mogło być do 31 sierpnia. Zaraz się lepiej funkcjonuje, stąd zabieram się za pracę, bo ta sama się nie zrobi, tym bardziej, że 979 tradycyjnie uszkodzony. Co roku w lecie, jak chciałbym od niego pomocy, to się uszkadza. Tym razem w ub. tyg. spotkał się z 822, który od 2 lat chodzi na siłownię i jak to CS chciał się zmierzyć z jego postępami. Efektem jest, czy są u 979 pęlnięte żebra, przeto zaś nie może czegoś tam robić, bo go boli. Ach, szkoda pisać.
   Leze do roboty, bo dzień umyka strasznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz