wtorek, 3 stycznia 2017

Wtorek #1126

    Dziś to miałem sen. Śniło mi się, że byłem w jakby seminarium, czy czymś a'la dom dla młodzieży szkolącej się na księży. Skąd taki motyw nie wiem. W każdym razie brałem udział w modłach na zewnątrz budynku, do którego po schodkach i krótkim płaskim podejściu było wejście do wewnątrz coś a'la ganek. Wpierw były tam modły, z zakonnikami w kapturach, twarzy ich nie widziałem, bo byli tyłem do mnie i mieli założone kaptury, a ja byłem na ganku i jakby z góry patrzałem na ich. Jakby na zakończenie, w budynku miała być kolacja, czy jakiś tam posiłek. Młodzież wchodziła do budynku w klatach w spodenkach. Stojąc przy wejściu robiłem przegląd wchodzących. Nie wiem dlaczego utkwiły mi od dwu nogi, dość owłosione i dość ożyłowane, tzn. z żyłami na wierzchu. Na jednego popatrzałem dokładnie, na jego klatę też i pomyślałem - niezły z niego będzie mięśniak.             Później nastąpiła przebitka, jakby cofnięcie się i w trakcie modłów, pojawił się piękny chłopak, z równie pięknym głosem, który na przeciwległym bloku śpiewał po angielsku w koszulce z dużym dekoltem, przez którą było widać dobrze i ładnie umięśnioną klatę. Od razu zapragnąłem bliższego kontaktu z nim, ale życie bieżące w ośrodku toczyło się dalej.
   Kolejna przebitka i posiłek, a ja wśród nich siedzący przy jednym stole z trzema innymi. Na sali stoły kwadratowe, nakryte ceratą jak w dawnych czasach, dość sporo stołów. Wszystkie pełne tzn. przy każdym 4 mięśniaki spożywające posiłek. Stołówka zresztą była w stylu dawnym (ostatnią taką stołówkę to widziałem u młodego skurwiela od 972 choć nowszy model, ale może ta została zaadoptowana do snu, może też z ekipą, choć nikogo konkretnego z nich tam nie było) Jadłem z nimi posiłek i... tu urwało się. Przebudziłem się, ale sceny zapamiętałem dobrze.

2 komentarze:

  1. Ani chybi znak od Boga - kamedułą zostaniesz! :-D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wolałbym jako prac. cywilny pracować w takim msc. jak być tam z ramienia jakiegoś koloru sutann. Pingwiny w Mysłowicach zatrudniają osoby cywilne i chyba jest to bardziej wymóg odgórny, jak ich wola.

      Usuń